Romotop NAVIA keramika – krbová kamna
Kód: NAVYE 10-90002 NAVYE 10-90901 NAVYE 10-95508 NAVYE 10-30301 NAVYE 10-92360 NAVYE 10-61660 NAVYE 10-63360 NAVYE 10-75705 NAVYE 10-77900 NAVYE 10-67300 NAVYE 10-19301 NAVYE 10-51502 NAVYE 10-54505 NAVYE 10-58507 NAVYE 10-49000 NAVYE 10-49400 Zvolte variantuDetailní popis produktu

Romotop NAVIA keramika — spolehlivá kamna s pěkným výhledem do ohně
Hledáte kamna, která budou v obýváku na první pohled hezká, ale hlavně spolehlivě topí? Krbová kamna Romotop NAVIA keramika od českého výrobce Romotop nabízejí oblé tvary a zaoblené, rozměrově nadstandardní sklo — velkoplošný pohled do ohně.
Keramické kachle vyberete v jedné ze 16 glazur výrobce — od bílé po černou. Keramika teplo příjemně sálá a kamna sladíte s interiérem. Příbuzné modely Romotop na webu: NAVIA kámen a NAVIA plech. Celou nabídku najdete v kategorii krbová kamna, díly pro napojení na komín v kategorii kouřovody.
Nevíte, jestli výkon sedí na váš dům? Zavolejte na 601 282 179 — projdeme s vámi velikost a zateplení domu i komín. Odbornou montáž umíme zajistit.
| Model | Romotop NAVIA keramika – krbová kamna |
|---|---|
| Regulovatelný výkon | 3,5–9,2 kW |
| Účinnost | 82,0 % |
| Energetická třída | A+ |
| Průměrná spotřeba dřeva | 2,0 kg/h |
| Rozměry (V × Š × H) | 915 × 787 × 374 mm |
| Hmotnost | 160 kg |
| Průměr kouřového hrdla | 150 mm — kouřovody 150 mm |
| Vývod spalin | horní nebo zadní |
| Výška osy zadního vývodu | 787 mm |
| Externí přívod vzduchu (CPV) | ⌀ 125 mm |
| Provozní tah komína | 12 Pa |
| Obklad | keramické kachle — 16 glazur, vyberete v nabídce variant |
| Palivo | suché kusové dřevo |
| Příbuzné modely | NAVIA kámen a NAVIA plech |
Parametry podle technických údajů výrobce Romotop (romotop.cz).

Keramické kachle — barvu sladíte s interiérem
Kamna Romotop NAVIA keramika váží 160 kg a měří 915 mm na výšku, 787 mm na šířku a 374 mm do hloubky. Keramické kachle vyberete v jedné ze 16 glazur výrobce — od bílé po černou. Keramika teplo příjemně sálá a kamna sladíte s interiérem.
Spalovací komora je vyložená šamotovými tvarovkami, které drží žár a chrání ocelové tělo. Primární i sekundární vzduch regulujete jediným ovládacím prvkem — přiškrcení nebo rozdmýchání ohně zvládnete jednou rukou.
Ve spodní části je uzavíratelný dřevník na menší zásobu polen. Pro srovnání se podívejte i na NAVIA kámen a NAVIA plech.

Co dělá kamna NAVIA praktickými v každodenním topení
🔥 Zaoblené velké sklo
Sklo kopíruje oblý tvar kamen a je větší než u běžných kamen této šířky — oheň vidíte v celé šíři topeniště.
🪵 Dřevník pod topeništěm
Uzavíratelný dřevník ve spodní části pojme menší zásobu dřeva nebo krbové nářadí.
🌬️ CPV — vzduch zvenku
Kamna mají přípojku centrálního přívodu vzduchu ⌀ 125 mm. Vzduch pro hoření berou zvenku, ne z místnosti — v těsných a nízkoenergetických domech se netvoří podtlak a kamna nekouří.
Výkon 3,5–9,2 kW
Regulovatelný rozsah — topíte podle počasí.
Třída A+, Ekodesign
Splňují požadavky Ekodesignu podle výrobce.
Externí přívod vzduchu
Vhodné i do těsných domů.
Oplach skla
Sekundární vzduch drží sklo čistší.
Ke kamnům NAVIA se hodí

Koleno kouřové silnostěnné s čistícím otvorem 150mm / 90° silnostěnné 1,5mm

Elektrický krbový vysavač na popel s oklepem filtru Strend Pro AV605 18L 1200W

Kde kamna NAVIA dávají největší smysl
Obývák v rodinném domě. Kamna postavíte tam, odkud se sálavé teplo dostane co nejdál do místnosti.
Novostavba nebo zateplený dům. Externí přívod vzduchu CPV — kamna neberou vzduch z místnosti.
Chata a chalupa. Rychle zatopíte, dřevo máte pod rukou v dřevníku.
Další topidla najdete v sekci vytápění, vestavné řešení v kategorii krbové vložky.

Komín, podlaha a odstupy — na co myslet před nákupem
Kamna vyžadují provozní tah komína 12 Pa a kouřovod ⌀ 150 mm. Vhodnost komína a napojení posoudí kominík — před uvedením do provozu je potřeba revize spalinové cesty.
Kamna o hmotnosti 160 kg postavte na nosný a nehořlavý podklad, na hořlavou podlahu patří nehořlavá podložka. Bezpečné vzdálenosti od hořlavých hmot najdete v návodu výrobce.
Odbornou montáž umíme zajistit. Poradíme na 601 282 179.
🔧 Provoz a údržba
- Suché dřevo s vlhkostí do 20 %. Mokré dřevo zanáší sklo i komín a snižuje výkon.
- Popel vybírejte pravidelně — pomůže krbový vysavač na popel.
- Komín nechte kontrolovat podle předpisů kominíkem.

160 kg na paletě — pečlivě zabalená a pojištěná
Krbová kamna Romotop NAVIA keramika posíláme na paletě. Paletová doprava je u objednávek nad 25 000 Kč zdarma. Kamna posílá výrobce přímo ze svého skladu. Aktuální lhůtu vidíte u dostupnosti.
Těžké zásilky paletujeme, fixujeme stahovacími páskami a ovíjíme strečovou fólií — tak aby přepravu na paletě přežily bez škrábance.
Platba kartou, Google Pay i Apple Pay je zdarma. Na vrácení máte 14 dní, s registrací až 30 dní. Podrobnosti najdete v sekci Doprava a platba.
Proč nakupovat kamna právě u nás
Vytápění známe z praxe
Odbornou montáž umíme zajistit. Více o nás.
Technik na telefonu
Na čísle 601 282 179 mluvíte s člověkem, který kamna zná.
Poradíme s výkonem i kouřovodem
Projdeme velikost domu, zateplení a komín a doporučíme díly, které k modelu pasují.
Férový přístup a pečlivé balení
Zákazníci oceňují pečlivé balení těžkých zásilek a ochotu poradit i po nákupu.

Do zateplených a nízkoenergetických domů doporučuji kamna s externím přívodem vzduchu, aby neodebírala vzduch z místnosti. Tahle ho mají.
Jedna výhrada: výkon kamen dimenzujte podle místnosti a zateplení — silnější kamna v malém zatepleném obýváku místnost přetopí.
Funkční oplach skla a šamot v topeništi poznáte hlavně po pár týdnech topení: sklo zůstává čistší a oheň hoří klidně.
Na co se před koupí nejčastěji ptáte
Jaký výkon mají kamna Romotop NAVIA keramika?
Regulovatelný výkon je 3,5–9,2 kW. Jestli sedí na váš dům, záleží na velikosti a zateplení — poradíme na 601 282 179, orientačně pomůže návod, jak vybrat krbová kamna.
Jaký komín a kouřovod kamna potřebují?
Kouřové hrdlo má ⌀ 150 mm, provozní tah komína je 12 Pa. Vývod spalin: horní nebo zadní. Díly najdete v kategorii kouřovody, vhodnost komína potvrdí kominík.
Je nutné připojit externí přívod vzduchu?
Kamna mají přípojku CPV ⌀ 125 mm. V těsných a nízkoenergetických domech ji doporučujeme využít, aby kamna neodebírala vzduch z místnosti. Další kamna s CPV najdete v kategorii krbová kamna.
Zajistíte i montáž?
✅ Ano — odbornou montáž umíme zajistit. Zavolejte na 601 282 179. Kamna musí být napojena podle návodu výrobce a s revizí spalinové cesty. Více o nás.
Jak kamna dorazí?
Na paletě. Kamna posílá výrobce přímo ze svého skladu. Aktuální lhůtu vidíte u dostupnosti. U objednávek nad 25 000 Kč je paletová doprava zdarma. Více v sekci Doprava a platba.
Jaké barvy keramiky jsou na výběr?
Výrobce nabízí 16 glazur — od bílé lesklé přes champagne a cherry po černou matnou. Barvu vyberete přímo v nabídce variant, všechny mají stejnou cenu. Ostatní obklady: NAVIA kámen a NAVIA plech.
Vytápění na vercajk-shop.cz

ROMOTOP — český výrobce krbových kamen a vložek
Kamna Romotop NAVIA keramika vyrábí česká firma ROMOTOP, která se specializuje na krbová kamna, krbové vložky a designové krby. Technické údaje v tomto popisu vycházejí z podkladů výrobce na romotop.cz.
Na vercajk-shop.cz najdete další krbová kamna, krbové vložky i kouřovody. Poradíme na 601 282 179.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Krbová kamna |
|---|---|
| Značka: | Romotop |
| ? Celkový výkon (kW): | 7 - 10 kW |
| ? Kouřovod průměr: | 150 mm |
| Vývod kouřovodu: | Horní |
| ? Externí přívod vzduchu: | Ano |
| Plášť kamen: | keramika |
| Způsob přikládání: | Přední |
| Palivo: | Dřevo |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
![]()
Romotop je český výrobce krbových vložek, krbových a akumulačních kamen a designových krbů. Ať hledáte Romotop krbovou vložku do obestavby, nebo samostatná Romotop krbová kamna, u nás vybíráte z vložek HEAT, DYNAMIC a IMPRESSION, z akumulačních krbových kamen a z originálního příslušenství. Rozhoduje hlavně počet prosklených stran, výkon a to, zda chcete ohřívat i vodu — vše najdete v textu níže.
O výrobci Romotop
Romotop založil Josef Hein s několika společníky v roce 1993. Je to rodinná firma: v žebříčku největších rodinných firem Česka časopisu Forbes se umístila na 74. místě. Výroba sídlí v Suchdolu nad Odrou, kde pracuje přibližně 650 zaměstnanců. Výrobní plochy mají 32 000 m², sklady 25 000 m² a firma má vlastní kamionovou dopravu.
- Vlastní patent. Romotop vlastní patent na teplovodní výměník se systémem TRIPLE PASS, který používají vložky s výměníkem.
- Síť partnerů. Výrobky prodává přes celoevropskou síť několika set proškolených prodejních partnerů a podle výrobce je používá přes milion domácností.
Řady Romotop, které u nás najdete
Romotop HEAT W 4G 70.50.04
Nejširší řada: písmeno v názvu říká, kolik stran je prosklených. Tahle verze W má teplovodní výměník TRIPLE PASS, regulovatelný výkon 7,8–20,3 kW a do otopné soustavy předá až 14,8 kW. Vložky HEAT mají centrální přívod externího vzduchu (CPV).
Zobrazit vložku →
Romotop DYNAMIC WB 2G 66.50.01
Vložka s dvojitým prosklením a zadním přikládáním – přikládáte z technické místnosti. Regulovatelný výkon 5,9–15,3 kW, z toho 3,8–9,9 kW do vody, výměník o objemu zhruba 50 l, CPV 150 mm.
Zobrazit vložku →
Romotop IMPRESSION R 3G L 63.51.38.14
Třístranná vložka: na plameny se díváte z více úhlů. Jmenovitý výkon 9,7 kW, účinnost 77 % a centrální přívod vzduchu (CPV).
Zobrazit vložku →
Romotop EVORA H plech
Štíhlá vysoká kamna s oválnou základnou, regulovatelným výkonem 2,5–6,6 kW a systémem CPV. Kamna lze vybavit akumulačními tvarovkami, které prodlouží sálání tepla po vyhasnutí ohně. Ve spodní části mají uzavíratelný dřevník.
Zobrazit kamna →Jak vybrat vložku Romotop
U vložky HEAT napoví už název. Písmeno určuje, kolik stran bude prosklených: bez písmene je to rovné čelní sklo, L a R boční prosklení vlevo nebo vpravo, C rohové, T třístranné a U tunelové. W označuje teplovodní výměník a B u řady DYNAMIC zadní přikládání.
Orientační pravidlo výběru
Nejdřív vzhled krbu (kolik stran skla), pak rozvod tepla – jen do místnosti, nebo i do radiátorů (verze W / WB) – a nakonec výkon podle tepelné ztráty domu. Pro sálavá akumulační kamna jsou kamnové vložky DYNAMIC, jejichž obestavbu navrhuje kamnář.
Vložka je jen polovina krbu – druhá je obestavba a přívod vzduchu
Krbová i kamnová vložka se zabudovává do obestavby. U kamnových vložek DYNAMIC jde o akumulační obestavbu, jejíž velikost a množství akumulační hmoty navrhuje kamnář podle konkrétního domu. U řady HEAT zjednoduší zabudování verze K1 s nosnou konstrukcí, která nepotřebuje dodatečné podpěry.
Do těsných a nízkoenergetických domů hledejte vložky s CPV – vzduch pro spalování berou zvenku, ne z místnosti.
Tým Vercajk-shoputechnické poradenství
Časté dotazy ke značce Romotop
Odkud je značka Romotop?
Romotop je česká rodinná firma založená v roce 1993. Výroba sídlí v Suchdolu nad Odrou.
Potřebuji k vložce obestavbu?
Ano, krbová i kamnová vložka se zabudovává do obestavby. U kamnových vložek DYNAMIC jde o akumulační obestavbu, kterou navrhuje kamnář. U řady HEAT zjednoduší zabudování verze K1 s nosnou konstrukcí.
Co znamená písmeno W v názvu?
Vložka má teplovodní výměník a kromě místnosti ohřívá i vodu pro radiátory, podlahové topení nebo akumulační nádrž. Varianta WB navíc umožňuje přikládat zezadu.
Hodí se Romotop do nízkoenergetického domu?
Vložky HEAT i akumulační kamna EVORA H mají centrální přívod externího vzduchu (CPV), takže vzduch pro spalování berou zvenku. Akumulační krbová kamna jsou podle popisu výrobce vhodná pro nízkoenergetické domy.
Jaký výkon potřebuji?
Záleží na tepelné ztrátě domu. Výkon každé vložky a kamen najdete v jejich parametrech, například HEAT W 4G 70.50.04 má 7,8–20,3 kW a EVORA H 2,5–6,6 kW. S výběrem poradíme na 601 282 179.

Proč Romotop koupit u nás
Na 601 282 179 se dovoláte člověku, který vám poradí s výběrem řady i výkonu, ne call centru. Na vrácení zboží máte 14 dní, s registrací až 30 dní. Podmínky dopravy najdete v sekci doprava a platba. Víc o nás.
| Výrobní společnost : | ROMOTOP spol. s r.o. |
|---|---|
| Adresa : | Komenského 325, 742 01 Suchdol nad Odrou |
| E-mail : | sales@romotop.cz |


.png?683dea29)







