Krbová kamna Blist B MAX 1 – 9 kW + příslušenství
Kód: SKM46Související produkty
Detailní popis produktu

B MAX 1 v setu — 75 kg, šamot a polena 50 cm
Kompaktní rozměry 605 × 425 × 695 mm a přitom výkon 9 kW, který utáhne i větší místnost. B MAX 1 má topeniště vyložené šamotem, velké prosklené okno a bere polena až 50 cm — dřevo tak nemusíte krátit na drobno.
V tomhle balení nemusíte nic dokupovat zvlášť: ke kamnům dostanete kouřovou rouru 150/1000 mm, stavitelné koleno 0–90° i žáruvzdorné rukavice. Stavitelné koleno oceníte tam, kde komín není přesně za kamny.
Kouřovod má ø 150 mm s horním vývodem a výrobce udává provozní tah 12 Pa. Kamna najdete v kategorii krbová kamna; pokud chcete model, který zároveň ohřeje vodu, mrkněte na kamna s výměníkem.
Nevíte, jestli 9 kW na vaši místnost stačí? Na 601 282 179 mluvíte s člověkem, ne s call centrem.
| Výkon a palivo | |
|---|---|
| Typ | Teplovzdušná krbová kamna na dřevo |
| Jmenovitý výkon | 9 kW |
| Energetická účinnost | 81,1 % |
| Energetická třída | A+ |
| Palivo | Dřevo, dřevěné brikety |
| Maximální délka polen | 50 cm |
| Přikládání | Přední |
| Konstrukce | |
| Materiál | Ocelový plech |
| Rozměry topeniště (Š × H × V) | 525 × 300 × 270 mm |
| Vyložení topeniště | Šamot |
| Rošt | Litinový |
| Přívod vzduchu | Primární a sekundární |
| Deflektor | Ano |
| Regulace komínového vývodu | Klapkou |
| Připojení a rozměry | |
| Průměr kouřovodu | ø 150 mm — díly v sekci kouřovody |
| Vývod kouřovodu | Horní |
| Provozní tah komína | 12 Pa |
| Celkové rozměry (Š × H × V) | 605 × 425 × 695 mm |
| Hmotnost | 75 kg |
| Normy | |
| Ekodesign | ECODESIGN 2022 dle EN 16510-2-1 |
| Německá norma | BImSchV Stufe 2 |
| Certifikace | CE |
📄 Dokumentace ke stažení
- Návod k obsluze a instalaci kamen BLIST (PDF) — instalace, provoz, odstupy od hořlavých materiálů a záruční podmínky

Ocel se šamotem uvnitř — 75 kg, která donesete ve dvou
Tělo je z ocelového plechu v černé žáruvzdorné barvě, topeniště je vyložené šamotem a rošt je litinový. Šamot nasákne teplo a vydává ho po vyhasnutí, litinový rošt snese žár, který by tenký plech časem vzdal.
Hmotnost 75 kg je na devítikilowattová kamna příjemně nízká — donesete je ve dvou a nemusíte řešit nosnost podlahy jako u celolitinových modelů.
Rozměry 605 × 425 × 695 mm jsou na devítikilowattová kamna kompaktní, takže se vejdou i tam, kde je místa málo. Topeniště má 525 × 300 × 270 mm a velké prosklené okno nabízí pohled na oheň po celé šířce.

Dva přívody vzduchu — dřevo dohoří, místo aby odešlo do komína
🔥 Primární a sekundární vzduch
Primární vzduch jde pod rošt a rozhoří palivo, sekundární přichází nad ně a spaluje plyny, které se ze dřeva uvolňují — právě ty tvoří většinu energie. Výsledkem je účinnost 81,1 % a čisté sklo bez usazenin.
🧱 Šamotová výstelka topeniště
Šamot nasákne teplo během hoření a vydává ho ještě dlouho po vyhasnutí. Zároveň udrží uvnitř vyšší teplotu, takže dřevo dohoří důkladněji — právě odtud plyne účinnost 81,1 %.
♻️ Ecodesign 2022 a oplach skla
Kamna splňují ECODESIGN 2022 podle EN 16510-2-1. Deflektor prodlužuje cestu spalin a oplach skla drží saze dál od velkého prosklení, takže na oheň vidíte i po týdnu topení.

Sekundární vzduch a klapka — dřevo dohoří, místo aby odešlo do komína
V katalogu vypadají jako drobnost, v praxi rozhodují o tom, jestli vás topení baví. Integrovaný popelník znamená, že popel vyberete vysunutím zásuvky — nemusíte vymetat topeniště lopatkou a rozfoukávat prach po obýváku. U kamen bez popelníku je úklid otázka na deset minut, tady na jednu.
Sekundární přívod vzduchu spaluje plyny nad palivem — spolu s primárním z toho plyne účinnost 81,1 % a míň nespáleného paliva v komíně. Zároveň drží saze dál od skla, takže na oheň vidíte i po týdnu topení.
Přikládá se zepředu, kouřovod jde nahoru. Kamna proto můžete postavit i k rovné stěně bez nároku na prostor za nimi — jen s odstupem, který určuje výrobce v návodu a norma pro hořlavé materiály.

Co všechno v balení najdete
Set je poskládaný tak, abyste po rozbalení mohli rovnou stavět. Ať víte předem, na čem jste.
Na co se nejčastěji zapomíná: na revizi komína a na nosnost podlahy — 75 kg není málo. Roura se stavitelným kolenem v setu pokryjí běžné napojení, u delší trasy počítejte s dalšími díly.
Polena do 50 cm
Prostorné topeniště — dřevo nemusíte krátit na drobno
75 kg litiny
Akumuluje teplo a sálá ještě dlouho po vyhasnutí
Ecodesign 2022
EN 16510-2-1 — čisté spalování a nižší emise
Účinnost 81,1 %
Deflektor, oplach skla a Ecodesign 2022
Co říkají zákazníci
★★★★★„Jsem spokojený. … když jsem volal, tak mi pán se vším poradil. Dost tomu rozumí a ví co prodávají, komunikace na jedničku a hlavně jsou ochotný!“
★★★★★„Krbová kamna dorazila na čas, řidič byl velice ochotný a zkušený. Zboží prfektně zabaleno a nepoškozeno. Vercajkschop vřele doporučuji pro jeho širokou nabýdku kvalitních výrobků a včasné a spolehlivé dodání. Mockrát děkuji a budu zde rád dál nakupovat.“
Ke kamnům doporučujeme dokoupit
Kouřovod má dimenzi 150 mm s horním vývodem — kolena a další díly v této dimenzi najdete v sekci kouřovody. S trasou ke komínu rádi poradíme po telefonu.
9 kW: kdy je to akorát a kdy málo
O výkonu nerozhoduje jen plocha místnosti, ale hlavně zateplení, výška stropu a to, jestli teplo proudí dál do domu. Přesný výpočet vám dá kalkulačka výkonu, tady je hrubé rozdělení podle toho, co u zákazníků vidíme:
- Menší obývák nebo pokoj v zatepleném domě — pětikilowattová kamna jsou přesně na tohle, jedou v účinném režimu a nepřetopíte.
- Chalupa jako doplňkové topení — rychle vyženou vlhkost a zima z pokoje zmizí dřív, než se rozjede hlavní zdroj.
- Dílna nebo technická místnost — kompaktní rozměry se vejdou i tam, kde je každý metr obsazený.
- Velký otevřený prostor nebo starý nezateplený dům — tady už bude 9 kW málo; sáhněte po silnějších krbových kamnech.
Předimenzovaná kamna jsou horší volba než mírně slabší. Když musíte kvůli přetopení škrtit vzduch, hoří dřevo špinavě, dehtuje komín a sklo se kalí. Napište nám plochu, výšku stropu a stav zateplení a doporučíme výkon konkrétně.

Komu B MAX 1 sedne nejvíc
- Majitelům chalup a menších domků — nízká hmotnost, malé rozměry a rychlý náběh tepla po příjezdu.
- Do moderního interiéru — střídmý tvar bez ornamentů, který nebojuje s okolním nábytkem.
- Do dílny nebo technické místnosti — kamna zaberou plochu menší než tři čtvrtiny metru čtverečního.
- Do novostavby s rekuperací — externí přívod vzduchu řeší problém, se kterým si běžná kamna neporadí.
- Kdo topí vlastním dřevem — polena do 30 cm zvládne i běžná ruční pila. Na 601 282 179 vám řekneme, co si připravit.

Kouřovod 150 mm a externí vzduch — tady se láme spokojenost
Kamna jsou teplovzdušná — hřejí sálavým teplem do místnosti a na otopnou soustavu se nenapojují. Nepotřebujete tedy topenáře na vodu, zato potřebujete funkční komín.
Vývod kouřovodu je horní, ø 150 mm. Slabý tah je nejčastější důvod, proč kamna kouří do místnosti, špatně hoří a rychle se zanáší. Než kamna koupíte, nechte si komín posoudit kominíkem s oprávněním — je to hodina práce, která vám ušetří sezónu trápení.
Podklad pod kamny musí být nehořlavý; na dřevěné podlaze je potřeba podložka podle návodu výrobce. Stejně tak dodržte odstupy od hořlavých materiálů, které návod uvádí — u kompaktních kamen s ocelovým pláštěm to lidé podceňují nejčastěji.
Místnost potřebuje přívod vzduchu. V novostavbě s těsnými okny a rekuperací se stává, že kamna nemají odkud brát vzduch a kouří — v takovém případě je řešením samostatný přívod zvenku.
Odbornou montáž umíme zajistit. Zavolat můžete i rovnou na 601 282 179.

Deset minut týdně — a kamna drží výkon i čisté sklo
Teplovzdušná kamna nemají skoro nic, co by se dalo pokazit. Pravidelná péče se točí kolem tří věcí a všechny dělejte na vychladlých kamnech:
- Vysypte popelník. U dřeva stačí jednou za pár zatopení, ale nenechávejte popel přerůst pod rošt.
- Otřete sklo vlhkým hadrem s popelem nebo přípravkem na sklo krbů — nikdy ne abrazivem, poškrábané sklo se kalí rychleji.
- Zkontrolujte těsnění dvířek. Netěsnící šňůra znamená nekontrolovaný přísun vzduchu a kamna přestanou poslouchat.
Komín nechte vymést jednou až dvakrát ročně podle intenzity topení. A hlavně — topte suchým dřevem. Vlhké palivo je nejrychlejší způsob, jak zanést kamna i komín a přijít o polovinu výkonu.
🔧 Co se vyplatí hlídat po celou sezónu
- Dřevo skladujte pod přístřeškem aspoň dvě sezóny — u polen do 30 cm proschne rychleji než u metrovek
- Teplotu kouřovodu si můžete pohlídat bezkontaktním teploměrem — trvale přetápěná kamna zkracují životnost
- Popel vysajte vysavačem popela, do kterého se časem mění filtr HEPA
- Na začátku sezóny zatopte zvolna — prudké nahřátí studených kamen namáhá svary i těsnění

75 kg v jednom kuse — a přesto bez škrábance
Kamna váží 75 kg a měří 945 mm na výšku, takže je posíláme na paletě. Řidič doručení předem telefonicky avizuje. Cenu dopravy uvidíte v košíku; u zásilek nad 25 000 Kč je paletová doprava zdarma.
Těžké zásilky paletujeme, fixujeme stahovacími páskami a ovíjíme strečovou fólií — tak, aby přepravu přežily neporušené. Kamna se převáží i skladují ve svislé poloze a nikdy se nestohují.
Po dodání zkontrolujte sklo a plášť ještě u řidiče. Platba kartou, Apple Pay i Google Pay je zdarma, na vrácení máte 14 dní, s registrací až 30 dní — podrobnosti na stránce Doprava a platba. Zaplatit můžete i přes Skip Pay – „Zboží ihned za třetinu ceny“ (objednávky 1 000–60 000 Kč).
Proč nakupovat kamna právě u nás
Odborná montáž
Odbornou montáž umíme zajistit. Víme, co se hodí do jakého prostoru — víc na stránce o nás.
Technik na telefonu, ne call centrum
Na 601 282 179 mluvíte s člověkem, který kamna zná z montáží. Poradí s výkonem, komínem i odstupy.
Montáž pomůžeme zajistit
Nechcete instalaci řešit sami? Odbornou montáž umíme zajistit. Zavolejte na 601 282 179.
Férový přístup a pečlivé balení
Zákazníci oceňují rychlé odeslání, pečlivé zabalení na paletě a ochotu poradit i po nákupu.

B MAX 1 doporučuju tam, kde je potřeba utáhnout větší místnost a nechce se investovat do litiny. Nejvíc si cením polen do 50 cm — kdo si dřevo štípe sám, ušetří spoustu práce, protože nemusí krátit na třicítky. A klapka v kouřovodu je u kamen v téhle ceně spíš výjimka.
Jedna výhrada, ať to nevypadá růžově: ocelové tělo vychladne rychleji než litinové. Šamot uvnitř to částečně dorovná, ale kamna za 75 kg nebudou sálat tak dlouho jako celolitinová se dvojnásobnou hmotností. Za tu cenu je to férový kompromis, jen ať víte, do čeho jdete.
Na co se u B MAX 1 ptáte nejčastěji
Ohřejí kamna i vodu do radiátorů?
Ne. B MAX 1 jsou teplovzdušná kamna — hřejí sálavým teplem do místnosti a výměník nemají. Pokud chcete kamna napojit na topení nebo ohřev vody, potřebujete model z kategorie krbová kamna s výměníkem.
Jaký komín kamna potřebují?
Vývod je horní, ø 150 mm. Stav a dimenzi komína musí posoudit kominík s oprávněním. Metrová roura a stavitelné koleno 0–90° jsou součástí setu; delší trasu doplníte ze sekce kouřovody.
Jak velkou místnost 9 kW vytopí?
Rozhoduje zateplení, výška stropu a průchodnost dispozice, ne jen metry čtvereční. Orientaci vám dá kalkulačka výkonu; pro větší prostor sáhněte po silnějším modelu z kategorie krbová kamna.
Čím se v kamnech topí?
Výrobce udává jako palivo tvrdé dřevo — buk, dub, habr. Suché tvrdé dřevo hoří déle a dá víc tepla než měkké, u kterého navíc rychleji zanesete sklo i komín. Popel uklidíte nejrychleji vysavačem popela.
Potřebuju pod kamna nehořlavou podložku?
Na hořlavé podlaze ano — dřevo, koberec i vinyl potřebují nehořlavý podklad podle návodu výrobce. Stejně tak je nutné dodržet odstupy od hořlavých materiálů. Rádi to s vámi projdeme — kontakty.
Zůstane sklo čisté?
Jak rychle se sklo zanáší, ovlivníte hlavně palivem — kamna jsou určená na tvrdé dřevo a se suchým palivem zůstává sklo čisté podstatně déle. Další modely najdete v kategorii krbová kamna.
Splňují kamna současné emisní normy?
Ano — kamna splňují ECODESIGN 2022 podle EN 16510-2-1 a mají certifikaci CE s energetickou třídou A. Srovnání dalších zdrojů najdete v sekci vytápění.
Zajistíte montáž?
Zavolejte na 601 282 179. Připojení ke spalinové cestě patří odborně způsobilé firmě. Víc na stránce o nás.
Zajímá vás další vytápění a příslušenství?

BLIST B MAX 1 — velké topeniště za rozumnou cenu
B MAX 1 staví na jednoduchosti: ocelové tělo v černé žáruvzdorné barvě, topeniště vyložené šamotem, litinový rošt a klapka v kouřovodu. Peníze jsou tady v topeništi a v účinnosti 81,1 %, ne v ozdobách.
Nejvíc si na B MAX 1 ceníme poměru hmotnosti a výkonu — 75 kg u devítikilowattových kamen znamená, že je donesete ve dvou a nemusíte řešit nosnost podlahy. Další modely najdete v kategorii krbová kamna, s výběrem poradíme na 601 282 179.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Krbová kamna |
|---|---|
| EAN: | 8594195623165 |
| Značka: | Blist |
| ? Celkový výkon (kW): | 7 - 10 kW |
| ? Kouřovod průměr: | 150 mm |
| Vývod kouřovodu: | Horní |
| Plášť kamen: | Ocelový plech |
| Způsob přikládání: | Přední |
| Palivo: | Dřevo |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

BLIST jsou krbová kamna na dřevo, kamna s troubou, kamna s teplovodním výměníkem i peletová kamna – a k nim originální kouřovody stejné značky. U nás vybíráte z řad B MAX, B1, B10, B2 E, Roma S, Berna, Modena, Atene a peletových kamen Optima 10, k tomu kouřové roury a teplovzdušný výměník BLIST. Vše najdete v kategorii krbová kamna. Kamna se liší hlavně tím, jestli hřejí jen místnost, vaří, ohřívají vodu, nebo topí automaticky peletami – níže porovnání na třech modelech.
Co BLIST nabízí
- Kamna na dřevo. Klasická krbová kamna s prosklenými dvířky, část s keramickými bočnicemi.
- Kamna s troubou. Řada Roma S – v horní části je trouba na pečení nebo ohřev jídla.
- Kamna s výměníkem. B2 E a B MAX E se napojí na otopnou soustavu nebo ohřev vody.
- Peletová kamna. Optima 10 se sama zapálí a dávkuje pelety ze zásobníku.
Tři typy kamen BLIST
Blist Roma S ceramic s troubou
Jmenovitý výkon 8,3 kW (maximálně 11 kW), účinnost 86,3 %. V horní části je trouba na pečení nebo ohřev jídla, boky jsou keramické. Výrobce doporučuje suché dřevo a čisté dřevěné brikety.
Zobrazit kamna →
Blist B2 E s výměníkem
Výkon 9 kW, z toho 4,9 kW do vody přes výměník o objemu 16 l. Účinnost 87,1 %, energetická třída A+, Ecodesign 2022. Ocelové tělo s litinovými díly, hmotnost 86 kg, primární, sekundární i terciární přívod vzduchu. Kouřovod ⌀ 120 mm nahoře.
Zobrazit kamna →
BLIST Optima 10
Kamna sama zapálí a plynule mění výkon v rozsahu 2,9–10 kW. Účinnost až 91,5 %, třída A+. Šnekový podavač dávkuje pelety ze zásobníku na 17 kg, spotřeba 0,66–2,32 kg/h. Kouřovod ⌀ 80 mm se zadním vývodem není součástí balení.
Zobrazit kamna →Kouřovod a palivo
Každý typ kamen BLIST potřebuje jiný kouřovod a palivo. Na vybraných modelech:
Zkontrolujte průměr kouřovodu
B2 E má vývod ⌀ 120 mm nahoře – roury a výměník BLIST 120 mm najdete v kouřovodech. Peletová Optima 10 má ⌀ 80 mm vzadu a kouřovod se kupuje zvlášť. Roma S je na suché dřevo a dřevěné brikety, Optima na dřevěné pelety.
U kamen s výměníkem počítejte se zapojením do soustavy
Kamna B2 E posílají 4,9 kW do vody – musí být zapojená do otopné soustavy nebo na ohřev vody a naplněná. Zapojení i připojení ke komínu svěřte odborné firmě a nechte zrevidovat komín.
U peletových kamen Optima 10 vybírejte kvalitní dřevěné pelety, kouřovod 80 mm řešíme podle vaší místnosti.
Tým Vercajk-shoputechnické poradenství
Časté dotazy ke značce BLIST
Které BLIST kamna mají troubu?
Řada Roma S – například Roma S ceramic s troubou má jmenovitý výkon 8,3 kW a účinnost 86,3 %.
Kolik tepla dají kamna BLIST B2 E do vody?
Podle popisu 4,9 kW z celkových 9 kW, výměník má objem 16 l.
Potřebují peletová kamna Optima 10 zvláštní kouřovod?
Ano, mají vývod ⌀ 80 mm vzadu a kouřovod není součástí balení.
Jak dlouho vydrží zásobník Optima 10?
Zásobník pojme 17 kg pelet, spotřeba je 0,66–2,32 kg/h podle výkonu – od několika hodin po víc než půl dne.
Má BLIST i originální kouřovody?
Ano, vedeme kouřové roury BLIST 120 mm a teplovzdušný výměník 120/1000 mm.

Proč BLIST koupit u nás
Kamna BLIST řešíme se zákazníky po telefonu včetně kouřovodu a připojení – volejte na 601 282 179. Na vrácení zboží máte 14 dní, s registrací až 30 dní, dopravu popisuje sekce doprava a platba. Víc o nás.
Prozkoumejte celý sortiment
| Výrobní společnost : | BLIST d.o.o. |
|---|---|
| Adresa : | Kralja Aleksandra Obrenovića 13, Beloševac, 14000 Valjevo, Srbsko |
| E-mail : | komercijala@blist.rs |
| Zástupce výrobce v EU : | VESPA TRADING s.r.o. |
| Adresa zástupce v EU : | Rybná 716/24, 110 00 Praha 1 |
| E-mail zástupce v EU : | info@dumzahrada.cz |


.png?683dea29)





